Nikdo se mě neptal jestli se chci narodit. Tak ať mi teď nikdo neřiká jak mám žít…..!

Něco o Ska-p

9. února 2008 v 21:42 |  SKA-P
Ska-P je dnes asi nejznámějším představitelem SKA na světě. Jako taková by si jistě skupina zasloužila dlouhý článek, což je ovšem, jak se ukázalo, celkem problém. I když se jedná o takto významného zástupce tohoto stále více oblíbeného stylu, informací o něm je ve světě českého internetu pramálo. Takže se pokusím napsat alespoň to málo, co se mi podařilo najít.
Ska-p je dosti levicově orientovaná španělská skupina. Není také divu, pochází totiž z Vallecasu (město sousedící s Madridem), který proslul svým odporem vůči Francově diktatuře, což členové rádi zdůrazňují. A proč také ne? Není se za co stydět a a v tomhle žánru je to vítané ,,doporučení" .

Původní členové (v r. 1994) byli: kytarista Tony Escobar, zpěvák a kytarista PulPul, baskytarista Julio, bubeník Paco a klávesista Cogote. Dnešní osazensto tvoří: stále kytarista a zpěvák PulPul, stále basák Julio, nově však přibyl zpěvák Pipi, kytarista Joxemi a původního bubeníka vystřídal Luis, a ještě, abych nezapomněla, původní zůstal i klávesák Cogote.
Skupina, jak jsem již psala, je dosti levicově orientovaná, a tak není divu, že je ,,proletariát" zbožňuje. Jak by také ne, když jejich, mimochodem velice dynamické a chytlavé texty, mají často politický podtext hájící jeho názory. Kdo by však čekal, že takováto skupina (dělnického ražení) bude hrát podprůměrné Ska s pár akordy a chabým zpěvem, ten by se šeredně zmýlil. Kdo jednou byl na koncertě, ten mi jistě dá zapravdu, když řeknu, že jejich 200% nasazení při hudební i hlasové interpretaci svých písní nenechá nikoho v klidu. Tato nálada čiší i z alb této skupiny, proto nemohu, než doporučit. Obzvláště ta poslední.
Závěrem však musím uvést smutnou zprávu, jelikož skupina od konce r. 2004 už nehraje ..
ALBA
Ska-p (1995)
El Vals del Obrero (1996)
Eurosis (1998)
Planeta Escoria (2000)
Que corra la Voz (2002)
Incontrolable (2002)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.