Nikdo se mě neptal jestli se chci narodit. Tak ať mi teď nikdo neřiká jak mám žít…..!

něco málo o Blink 182

25. března 2007 v 18:46 |  Blink 182
Složení : Travis Barker
Mark Hoppus
Tom Delonge
Skate punková skupina Blink 182 vznikla někdy v roce 1992 v Kalifornii . Mark Hoppus a Thomas DeLonge se potkali, když se Mark přestěhoval do mětsečka Ridgecrest, poblíž San Diega, a zjistili, že jsou oba blázni do punku a mají rádi stejné kapely (hlavně The Descendents). Tom hrál na sólovou kytaru a Mark na basskytaru. Po pár zkouškách přišli na to, že mají ambice se prosadit. Postupně zjišťovali, že to není takový punk jaký hráli jejich oblíbené skupiny a že jim chybí bubeník. Tom jednoho znal ze školy, a tak se zeptal Scotta Raynora, který byl blázen do heavy metalu, jestli by s nimi nechtěl hrát.
V roce 1993 nahráli na svoje náklady první demo-album "Flyswattwer", ale bohužel očekávaný úspěch se nedostavil, ale chlapci se nedali odradit a ještě v roce 1993 vydali nové demo-album "Buddha", ale zase. Větší zájem se nedostavil (album "Buddha" se pak dočkalo v roce 1998 reedice).
V roce 1995 vydali album "Cheshire Cat", po kterém následoval průlom. Úspěch kapely byl velký a netrvalo dlouho a jejich písničky se začali hrát v radiích a to díky skvělým songům "Carousel", "Peggy Sue" anebo "M&M's". Pak následoval malý háček a to díky názvu, jelikož název "Blink" měla už jedna irská techno skupina registrovaný a hrozili jim soudem, skupina si doplnila název ještě číslicí "182". Co tato číslice znamená? "Neznamená nic, prostě jsme si ji vycucaly z prd**l*." říká Mark. Poté náledovalo turné, na kterém hráli s kapelami jako NOFX, Pennywise a nebo se svými vzory The Descendents. To upozornilo velká vydavatelství jako Cargo Music a MCA records.
V roce 1997 skupina vydává nové album s názvem "Dude Ranch", ve kterém jsou naposledy v původní sestavě, protože po natočení tohoto alba Scott Raynot opustil kapelu. Důvod: dokončení vysoké školy a nedostatek času. Po čase, kdy u kapely hostovalo mnoho bubeníků, se jeden skvělý nakonec našel a byl to Travis Barker, který dříve hrával ve ska kapele Aquabets a je pověstný svými tetováními na celém těle, kvůli kterým ho taky vyhodili ze školy. Skupina následně rozjíždí dlouhé turné.
Koncem roku 1998 skupina končí s koncerty a rozhoduje se pro natočení nového alba, a tak v červnu roku 1999 vydává jedno z nejúspěšnějších alb a to "Enema Of The State", které bylo velmi dobře přijato a skupina zažívá nejlepší dobu, také díky tomuto albu skupina obdržela několik prestižních ocenění.
V létě roku 2000 skupina vydává live album "The Mark, Tom and Travis Show". To je live album, na kterém je to nejlepší co skupina do té doby vytvořila. V roce 2000 také skupina vyhrává cenu MTV Music Awards pro nejlepší skupinu roku.
Poslední album "Take Off Your Pants And Jacket" (název vymyslel technik Larry Palm, který se Blinku stará o kytary), které v Evropě získalo cenu za nejlepčí rockový počin roku ("Best Rock Act 2001 MTV Europe Music Awards"), vydala skupina v roce 2001 a dostala se díky němu na přední místa hitparád, a to díky pilotnímu singlu "The Rock Show".
I v roce 2002 byla skupina Blink 182 nominována na nejlepší skupinu roku (MTV Music Video Awards), ale nakonec se před ně dostali No Doubt.
Na konec listopadu 2002 je naplánováno natáčení nového alba, které by pak mělo vyjít někdy začátkem léta roku 2003.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sam sam | Web | 5. června 2007 v 11:11 | Reagovat

nevim co si mam vybrat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.