Nikdo se mě neptal jestli se chci narodit. Tak ať mi teď nikdo neřiká jak mám žít…..!

Něco málo o Avrilce

25. března 2007 v 18:42
Jméno: Avril Lavigne
Datum narození: 27.9.1984
Místo nrození: Napanee/Kanada
Výška: 157cm
Barva vlasů: tmavě blond
Barva očí: zelenomodrá
Stav: vdaná, 15.července 2006 se provdala za Derycka Whibleye
Hobby: psaní písniček, poslouchání muziky, skate
Oblíbené jídlo: pizza s olivami
Tetování: na jednom zápěstí má hvězdu, na druhém malé růžové srdíčko s písmenem D.
Zajímavost: není vegetariánka, ale maso moc nemusí

Diskografie: Let Go!
He Wasn't
Under My Skin
The Best Damn Thing
Vyrůstala po boku svého staršího bratra a později i mladší sestry. V dětství a dospívání měla doma přísně katolickou výchovu,ale její rodiče (Judy a John) jí poskytly i dostatek volného času a prostoru a v hudbě ji podporovaly.Jako teenager se Avril nechávala ovlivňovat hlasy druhých, ale nyní naslouchá především sama sobě. Mezi její koníčky (kromě zpívání) patří třeba sport. Jezdí na skateboardu, ale oblíbila si třeba i hokej, baseball apod.
Nyní se zmíním o její kariéře. Zpěv rozvíjela už od brzkého dětství. Začala s ním už ve dvou letech, když zpívala v kostelním sboru, a skončila v deseti. Ve svých třinácti letech začala s hraním na kytaru a s psaním textů svých prvních písní. Zanedlouho dostala nápad a vše to nahrála a poslala pár nahrávacím společnostem. Při 1. příležitosti odjela do Manhattanu, kde se jí ale nelíbilo kvůli tomu, jak s ní zacházeli a jak ji chtěli předělat z punk-rockové zpěvačky na klasickou popovou. A tak brzy odcestovala do Los Angeles, tam se seznámila s producentem a skladatelem Cliffem Magnessem, který se o ni zajímal. Spolu s ním dokončila skvělou písničku Complicated, která měla přímo obrovský úspěch a to Avril přimělo, aby nazívala celé debutové album, které nyní nese název Let go (to bylo v roce 2002). Při svém celosvětovém turné navštívila třeba Japonsko a Austrálii, ale poznala i něco z Evropy.
Po 1. vydaném a úspěšném CD přišla další dvě a to: My World (2003) a Under My Skin (2004). Nyní ve svých dvaadvaceti letech zpívá s kapelou, kterou představuje bubeník, baskytarista, dva kytaristi a samozřejmě sama Avril. Texty písní si píše sama a jejím námětem jsou hlavně lidské vztahy. To můžu dokázat - z alba Let go je největším hitem píseň Complicated (v písni zpívá o problémech ve vztazích mezi dívkami a kluky),dále Sk8ter Boi,Losing Grip (v ní o problémech s expřítelem). Avril sama prohlásila:,,Hudba mi pomáhá vyrovnat se s mými problémy a smutnými okamžiky života." Ke svým písním natočila i videoklipy, které můžeme vidět třeba na německém programu VIVA nebo na óčku. Jsou jimi např. písně: Complicated, Sk8ter Boi, I´m with you, Girlfriend a další...... Avril kromě zpěvu a skládání textů má už i dabingovou zkušenost. Namluvila totiž hlas vačice v dětském animovaném filmu Za plotem.
Nyní je Avril vyrovnaná zpěvačka s mnoha zkušenostmi. Loni si vzala svého přítele - frontmana ze skupiny Sum41 - Derycka Whibleyho, se kterým je velmi šťastná
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.